Co wybrać, pożyczkę pod zastaw samochodu czy pozostawienie auta w lombardzie?

Co wybrać, pożyczkę pod zastaw samochodu czy pozostawienie auta w lombardzie?

Każdemu z nas mogą zdarzać się problemy finansowe. Nieoczekiwanie wysokie rachunki, nagłe usterki czy zepsucia codziennie używanych sprzętów lub kosztowne badania, na które skieruje nas lekarz – są rzeczy, na które nie można się przygotować i ich przewidzieć. Dostatecznie duży problem pojawia się, kiedy nasz domowy budżet zostanie nadszarpnięty – co robić jednak, jeśli prowadzimy firmę i nie możemy pozwolić sobie na brak pieniędzy? Warto wówczas rozważyć poratowanie się autem i pożyczkę pod zastaw samochodu, która może okazać się lepsza, niż skorzystanie z usług lombardu.

Pożyczka czy lombard?

Która z tych opcji będzie lepsza? Z pewnością jako pierwsza do głowy może przyjść myśl, aby skorzystać z usług, jakie oferuje lombard. Jednak, czy będzie to na pewno opłacalne?

Niestety, może okazać się, że więcej stracimy niż zyskamy. Kwota, którą zaproponuje nam właściciel prawdopodobnie będzie wynosiła maksymalnie około połowę wartości naszego samochodu. Zastaw należy również rozumieć jak najbardziej dosłownie – trzeba będzie zostawić swoje auto w lombardzie i nie będzie można się nim poruszać aż do momentu oddania pożyczonej kwoty. Nie dość więc, że dostaniemy o wiele mniej pieniędzy, niż wart jest nasz pojazd, to jeszcze zostanie nam on odebrany (a w przypadku nieoddania pieniędzy na czas – sprzedany).

Pożyczka pod zastaw samochodu – lepsze rozwiązanie?

Czy w takim wypadku lepiej skorzystać z drugiej propozycji i zapoznać się z możliwościami, jakie dają nam firmy, które zajmują się udzielaniem pożyczek? Z całą pewnością! Co najważniejsze, nie będziemy wówczas zmuszeniu pozostawiać naszego samochodu w firmie tylko będziemy mogli normalnie nim jeździć. Zastaw w tym przypadku to dopisanie firmy jako współwłaściciela auta, także w dowodzie rejestracyjnym (tylko do czasu spłaty!).

Nie warto także martwić się, jeśli nie posiadamy odpowiedniej historii kredytowej na liście Biura Informacji Kredytowej oraz widniejemy w jakimkolwiek rejestrze dłużników. Wystarczy m.in. dowód osobisty, karta pojazdu oraz polisa OC.

Grantis to idealna firma, aby zdecydować się na pożyczkę pod zastaw samochodu – nie wybieraj lombardu, przyjdź do nas!

No Comments

Post A Comment